greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Certyfikaty GreenBuilding dla Parku Postępu

Budynki kompleksu biurowego Park Postępu zrealizowanego w Warszawie przez Echo Investment otrzymały certyfikaty GreenBuilding.

GreenBuidling to program Komisji Europejskiej, którego celem jest podniesienie poziomu efektywnego wykorzystania energii w budynkach komercyjnych. Aby budynek mógł otrzymać certyfikat, konieczne jest spełnienie podstawowego warunku – zużycie energii musi być mniejsze przynajmniej o 25 proc. niż przewidują krajowe normy w miejscu, gdzie projekt jest realizowany.

„O sukcesie komercyjnym projektu decyduje nie tylko atrakcyjna lokalizacja i doskonała ekspozycja, bardzo ważne są także koszty jakie ponoszą najemcy w czasie użytkowania biur. Prowadząc komercjalizację Parku Postępu zwracamy szczególną uwagę naszych klientów na specyfikację techniczną, rozwiązania architektoniczne i parametry instalacji. Wszystko to powoduje, że budynek jest tani w eksploatacji m.in. dzięki niskiemu zużyciu energii. Certyfikaty GreenBuilding są efektem odpowiedniego podejścia naszej firmy do projektowania i realizacji budynków biurowych. Jednocześnie to potwierdzenie wymiernych korzyści, na jakie mogą liczyć nasi klienci” – mówi Rafał Mazurczak, dyrektor ds. komercjalizacji biur i hoteli w Echo Investment.

PARK POSTĘPU to nowoczesny zespół biurowy klasy A, składający się z 4 budynków połączonych kondygnacją parteru. Kompleks jest realizowany na warszawskim Mokotowie, na działce u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej. Każdy z budynków ma 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.
Łącznie PARK POSTĘPU to około 34 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Zespół wyposażony będzie w ponad 800 miejsc parkingowych. Projekt PARKU POSTĘPU został opracowany w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski.

Budowę rozpoczęto w styczniu 2008 roku. Obecnie trwają prace aranżacyjne w czwartym – ostatnim budynku kompleksu przy ul. Postępu 21. Przewidywanym terminem rozpoczęcia działalności wszystkich jego najemców jest koniec II kwartału 2011 roku.
Prace prowadzone są przez firmę Modzelewski & Rodek.

(mat.pras)

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 kwiecień 2011 14:49

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.