greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

W trosce o środowisko

tvp_pl.png(źródło: tvp.pl)

Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim to centrum turystyczne, rehabilitacyjne i wypoczynkowe. Czyste środowisko to warunek funkcjonowania takiej palcówki. Dlatego inwestuje się tam w przedsięwzięcia ekologiczne.

Na te działania centrum pożyczyło około miliona złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu. Dziś za tę inwestycję, i za jej dobroczynny wpływ na otoczenie, odebrało nagrodę. Także przedsiębiorca Jacek Laskowski wziął pożyczkę od funduszu. Na działania proekologiczne, a zarazem na rozwój przedsiębiorstwa. Wymienił stary piec węglowy na nowoczesne kotłownie gazowe. Nie tylko zmniejszył emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki inwestycji firma oszczędza.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska ma swojej ofercie dotacje i pożyczki. Z tego wsparcia mogą korzystać firmy, gminy, stowarzyszenia.

Wie coś o tym Szpital Wojewódzki w Opolu. Placówka jest laureatem nagrody z lat poprzednich. Z pomocą funduszu ociepliła szpitalne budynki, wymieniła stare rentgeny na nowoczesne – cyfrowe klisze. Teraz buduje magazyn odpadów niebezpiecznych. Za pieniądze z NFZ szpitale mogą tylko leczyć. Pieniądze z funduszu pozwalają inwestować.

Wśród tegorocznych laureatów nagrody „W trosce o środowisko” znalazła się też spółka ECO z Opola. Dotychczas z funduszu ta firma pozyskała w sumie ponad półtora miliarda złotych. Budowa układu wysokiej kogeneracji to najnowsza inwestycja.

Nagrody „W trosce o środowisko” przyznawane są przedsiębiorstwom, gminom, gminnym spółkom, organizacjom pozarządowym, a także w kategorii „Pro Publico Bono”.

Katarzyna Plewnia

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 czerwiec 2011 06:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.