greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Świadomość ekologiczna w podróży

hrs.com.jpgBadanie HRS ujawnia, że w sposób odpowiedzialny do zużywania wody i energii w hotelach podchodzą głównie osoby podróżujące służbowo. Wyniki sondażu zleconego przez HRS wskazują, że około 2/3 badanych korzysta z ręczników kilkakrotnie.

Wyniki sondażu zrealizowanego przez instytut badań rynkowych eResult, zleconego przez HRS, największy portal hotelarski w Europie, wskazują, że około 2/3 badanych korzysta z ręczników kilkakrotnie, zamiast prosić o wymianę po każdorazowym użyciu. Podróżni równie oszczędnie zużywają energię. Około 70% ankietowanych twierdzi, że przed opuszczeniem pokoju wyłącza urządzenia elektryczne. Badani postępują odpowiedzialnie również w kwestii używania klimatyzacji i wody. Ponad połowa respondentów wykorzystuje je w oszczędny sposób. Jedynie 16% nie wykazuje odpowiedzialności za środowisko. Są to osoby, które chcą się dobrze bawić na urlopie, nie zaprzątając sobie przy tym głowy ciągłym myśleniem o ochronie zasobów naturalnych.

Kobiety i mężczyźni są oszczędni w takim samym stopniu
Niemal we wszystkich przypadkach mężczyźni i kobiety udzielali identycznych odpowiedzi. Jedynie pod względem zużycia wody kobiety podejmowały większy wysiłek niż mężczyźni. 59% respondentek stara się wykorzystywać w hotelu możliwie jak najmniej wody. Odsetek mężczyzn postępujących w taki sam sposób wynosi mniej niż 54%.

Podróżujący służbowo wykazują większą świadomość ekologiczną niż turyści
Wyniki badania wskazują, że osoby podróżujące służbowo są szczególnie świadome odpowiedzialności za środowisko. Pomiędzy nimi i turystami występuje pod tym względem znacząca różnica. Niemal 80% podróżujących służbowo korzysta z ręczników kilkakrotnie, zaś w przypadku turystów odsetek ten wynosi około 66%. Podczas gdy turyści często pozostawiają klimatyzację włączoną nawet wówczas, gdy nie przebywają w pokoju, osoby podróżujące służbowo wykazują pod tym względem większą odpowiedzialność. Ponad 70% podróżujących służbowo uruchamia klimatyzację jedynie w przypadku, gdy nie wystarcza samo otwarcie okien, zaś odsetek postępujących w ten sposób turystów wynosi około 55%. Duża różnica dzieli ich także pod względem korzystania z urządzeń elektrycznych. Badanie wykazało, że oszczędnie używa ich prawie 77% osób podróżujących służbowo – w porównaniu do zaledwie 68% turystów.

Goście w średnim wieku są szczególnie świadomi znaczenia dbałości o środowisko
Szczególną odpowiedzialność za środowisko podczas podróży przejawiają osoby w wieku od 30 do 49 lat. Około 72% deklaruje, że przed opuszczeniem pokoju wyłącza urządzenia elektryczne. W ten sposób postępuje zaledwie około 63% ankietowanych w wieku poniżej 29 roku życia. Liczba osób, które na urlopie wolą nie myśleć o oszczędzaniu energii i wody najniższa jest w grupie ankietowanych w średnim wieku i wynosi jedynie około 13%. Tuż za nią plasują się respondenci w wieku powyżej 50 lat, wśród których odsetek ten przekracza 16%, a następnie młodzi ludzie z wynikiem prawie 20%.

(mat.pras)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 październik 2011 12:57

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.