greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Osram na Eurowizji

osramDzięki innowacyjnym systemom oświetleniowym firmy OSRAM, tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2015 w Wiedniu był niezwykle widowiskowy. Efektowne oświetlenie zapewnia fascynujące efekty na głównej scenie konkursu piosenki, a inteligentny system Lightify podgrzewał atmosferę w Eurowizyjnej Wiosce – strefie stworzonej specjalnie dla wszystkich fanów konkursu.

W tym roku organizatorzy największej rozrywkowej imprezy telewizyjnej na świecie łączą klasyczną scenę z nowoczesną techniką świetlną. Każdy z występów opiera się na indywidualnej koncepcji oświetlenia. Centralnym elementem są oprawy Moving Heads, produkowane przez eksperta w zakresie oświetlenia scenicznego – wchodzącą w skład działu Speciality Lighting OSRAM firmę Clay Paky. Wyposażone w ruchome, wielokierunkowe głowice oprawy pozwalają tworzyć dopasowane do muzyki kolorowe efekty, projekcje i inne efekty świetlne na scenie. Dzięki naszym systemom ten największy na świecie spektakl staje się najwspanialszym wydarzeniem oświetleniowym – mówi Hans-Joachim Schwabe, szef działu Special Lighting w firmie OSRAM.

Technologie firmy OSRAM są również zastosowane w Eurowizyjnej Wiosce, w strefie stworzonej specjalnie dla fanów konkursu. Codziennie, przez cały tydzień, aż 20 000 fanów na placu ratuszowym w Wiedniu może usłyszeć i zobaczyć reprezentantów z różnych państw podczas zmagań eliminacyjnych, obserwować konkurs finałowy na żywo, a także udzielać wsparcia poszczególnym artystom, oddając swoje głosy. Specjalna aplikacja współpracująca z inteligentnym systemem oświetleniowym OSRAM Lightify uatrakcyjnia proces głosowania. Fani zgromadzeni na placu mogą podziwiać zapierające dech w piersi różnorodne, kolorowe animacje Lightify zmieniające się w zależności od wyników głosowania, dzięki czemu to wielkie wydarzenie zyskuje dodatkowy wymiar – wyjaśnia Timon Rupp z firmy OSRAM, odpowiedzialny za system Lightify.

Firma OSRAM wraz z Clay Paky jest czołowym dostawcą rozwiązań oświetleniowych stosowanych podczas dużych imprez rozrywkowych. W przypadku Eurowizji, udało się wykorzystać także innowacyjny system oświetleniowy Lightify, pozwalający na wykorzystywanie szerokich możliwości sterowania oświetleniem w domu przy pomocy aplikacji w smartfonie lub tablecie.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.