greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

CSR oczami studentów

optimum paretoW związku z CSR Festival Cracow Fundacja Optimum Pareto przygotowała raport Czasem Student Rozumie czyli CSR oczami studenta. Badanie sprawdzało studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w zakresie wiedzy na temat CSR oraz działań podejmowanych przez nich w celu rozpowszechniania i promowania idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Badanie weryfikowało również postawę konsumencką studentów. Raport zaprezentowano 24.marca podczas rozpoczęciu CSR Festival Cracow.

Czy uczelnie wyższe, stają na wysokości zadania i gwarantują wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności? Jaka jest świadomość studentów w tej dziedzinie? Czy przyszła kadra zarządzająca będzie nastawiona jedynie na wyniki finansowe czy będzie całościowo postrzegać zakres funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku? Takie i wiele innych pytań zadała sobie Fundacja Optimum Pareto, decydując się na przeprowadzenie badania. Podkreślając znaczenie aspektów CSR, celem raportu jest zainicjowanie zmiany w mentalności zarówno studentów jak i wykładowców, która choć powinna nie następują samoistnie. Jako hipotezę badawczą uznano fakt, że wiedza na temat społecznej odpowiedzialności biznesu wśród studentów jest na niskim poziomie. Drugą analizowaną hipotezą było stwierdzenie: studenci w procesie kształcenia akademickiego nie spotykają się z tematyką CSR .

Zakres przeprowadzonego badania można rozpatrywać w kilku aspektach: przedmiotowym, podmiotowym, czasowym i przestrzenny. Podczas badania została sprawdzona znajomość zjawiska CSR wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Respondenci zostali dobrani na postawie doboru nieprobabilistycznego, opartego na dostępności badanych. Oznacza to, że nie zastosowano technik losowania a respondent trafił do grupy pod warunkiem spełnienia określonego kryterium, jakim było posiadanie statusu studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W badaniu wzięło udział 200 ankietowanych. Przeprowadzane było w okresie od stycznia do marca 2015 roku. Dane zostały zebrane w oparciu o specjalnie stworzoną w tym celu ankietę. Dostępna była zarówno w wersji elektronicznej w pierwszej fazie badania jak i w formie papierowej w drugiej fazie badania. Ankieta składała się z 5 pytań zamkniętych jednokrotnego oraz z wielokrotnego wyboru. Zadane pytania dotyczyły: znajomości koncepcji CSR oraz podejścia do decyzji zakupowych w kontekście CSR. Sprawdzała również czy pojęcia związane z CSR są znane studentom z zajęć.

Raport do pobrania z tego miejsca

oprac. Marek Gnap

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.