greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

E&Y idealnym pracodawcą

b_200_0_16777215_00_images_stories_ey.jpegW corocznym badaniu „Idealny Pracodawca” przeprowadzonym przez międzynarodową organizację Universum wśród ponad 25 tys. studentów polskich uczelni, doradcza firma Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w kategoriach Biznes i Prawo i jest jedyną firmą z tzw. Wielkiej Czwórki, która znalazła się na podium rankingu w kategorii Biznes. To kolejny już tytuł potwierdzający  pozycję EY jako najbardziej pożądanego pracodawcy na polskim rynku.

Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY: Pierwsze miejsce w rankingu Universum to ogromna satysfakcja. Wyniki potwierdzają, że odpowiadamy na potrzeby studentów – zarówno te dotyczące kariery zawodowej, jaki i kultury organizacyjnej. Naszym pracownikom oferujemy szerokie perspektywy rozwoju, pracę w międzynarodowym środowisku ekspertów z różnych branż, szkolenia, przejrzystą ścieżkę kariery. Dodatkowo, dzięki prowadzonym przez nas programom takim jak np. EY Care & Wellness promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Nasza obecność na uczelniach (np. podczas warsztatów, czy targów pracy), możliwość odbycia praktyk czy wystartowania w konkursach branżowych organizowanych właśnie z myślą o studentach – wszystkie te inicjatywy pozwalają nam na zbudowanie relacji z potencjalnymi pracownikami.

Typując idealnego pracodawcę respondenci odpowiedzieli również na szereg pytań dotyczących ich celów zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Wyniki badania udowodniły, że studenci u przyszłych pracodawców najbardziej cenią takie czynniki, jak stabilne zatrudnienie, możliwości rozwoju, przejrzystą ścieżkę kariery, konkurencyjne wynagrodzenie oraz zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

Tomasz Krzywicki z Universum Polska: Ważnym aspektem i jednym z głównych celów w przyszłej karierze jest to, by zatrudnienie było pewne i stabilne. Firmy, które w oczach studentów są w stanie to zagwarantować lub są z tym kojarzone, znajdują się wysoko w rankingach. To już od kilku lat jeden z najważniejszych czynników atrakcyjności pracodawcy w naszym kraju, co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż niestabilną sytuację na rynku pracy, zwłaszcza wysokie wskaźniki bezrobocia wśród absolwentów.

Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY, podsumowuje, że wyniki badania  „Idealny Pracodawca” Universum pozwalają na analizę wizerunku firm jako pracodawców i czynników świadczących o ich atrakcyjności: - Co roku wnikliwie analizujemy wyniki badań przeprowadzanych przez Universum. Szczególnie zwracamy uwagę na atrybuty decydujące o atrakcyjności pracodawców, możemy przyjrzeć się na co studenci zwracają szczególną uwagę. Wyniki potwierdzają, że poszukują oni możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, przyjaznego i dynamicznego środowiska pracy i traktują pierwsze zatrudnienie jako podstawę do zdobycia doświadczenia oraz umiejętności, które następnie przyczynią się do ich przyszłego sukcesu. Zapewnienie takich właśnie warunków pracy dla młodych ludzi jest dla naszej firmy priorytetem. Stąd hasło kampanii employer branding’owej EY ‘Zacznij poziom wyżej’, które przyświeca nam już od kilku lat.

(mat.pras)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 20 maj 2013 06:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.