greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Fabryka lodów Algida w Baninie wspiera ekologiczne inicjatywy

unilever.jpgTylko w maju mieszkańcy Gdańska zebrali 25000 plastikowych butelek w ramach akcji „Daj odpadom drugą szansę”. Z przetworzonych surowców wyprodukowano ponad 200 kołder, które trafiły do trójmiejskich noclegowni. Projekt, koordynowany przez członków Koła Naukowego Strateg Uniwersytetu Gdańskiego, realizowany był przy wsparciu fabryki lodów firmy Unilever w Baninie.

Kolejny rok z rzędu fabryka lodów Algida w Baninie zaangażowała się w akcje promujące odpowiedzialność środowiskową. Na jej pomoc mogli w tym roku liczyć studenci Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Wśród wspieranych inicjatyw znalazł się projekt „Daj odpadom drugą szansę”, w ramach którego studenci z Koła Naukowego Strateg Uniwersytetu Gdańskiego nie tylko popularyzują ekologiczne postawy, ale również pomagają potrzebującym.

– Jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy Unilever jest zrównoważony rozwój. Naszym celem jest generowanie coraz większych zysków przy jednoczesnym zmniejszaniu negatywnego wpływu na środowisko. Realizacja przyjętego przez naszą firmę planu „Życie w sposób zrównoważony” to nie tylko inwestycje w nowoczesne rozwiązania, takie jak uruchomiona w zeszłym roku zaawansowana biologiczno-chemiczna podczyszczalnia ścieków w fabryce w Baninie. Zależy nam również na edukowaniu lokalnej społeczności oraz wspieraniu działań promujących odpowiedzialność środowiskową, dlatego też regularnie angażujemy się w inicjatywy, takie jak „Daj odpadom drugą szansę” – mówi Alexander Lupp, dyrektor fabryki lodów Algida w Baninie.

Celem akcji jest zbiórka surowców, m.in. butelek PET, które po przetworzeniu wykorzystywane są do produkcji kołder przekazywanych noclegowniom w Polsce. Tylko podczas majowego święta studentów Politechniki Gdańskiej – Technikalia 2013 – zebranych zostało ok. 100 kg butelek oraz 200 kg makulatury. W miasteczku akademickim na studentów, którzy w ramach akcji „Ekoloteria” przynieśli posegregowane odpady, czekały nagrody, m.in. lody Magnum ufundowane przez firmę Unilever.

Do akcji „Daj odpadom drugą szansę” włączyło się również 8 gdańskich szkół podstawowych. Studenci, wraz z maskotką projektu, uczyli najmłodszych, jak segregować śmieci. Dodatkowo przeprowadzona została zbiórka odpadów, a klasy, którym udało się zgromadzić najwięcej plastikowych butelek, nagrodzone zostały biletami do teatru. Program edukacyjny oraz konkurs trwały trzy tygodnie (6-24 maja).

Kolejną inicjatywą Koła Naukowego Strateg, wspieraną przez firmę Unilever, był projekt „Drzewko za surowiec”. Podczas wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 1000 osób, mieszkańcy Gdańska, którzy przynieśli w wyznaczone miejsce minimum 15 butelek PET oraz 5 kg makulatury i elektrośmieci, otrzymali w zamian sadzonkę drzewa oraz lody Magnum. Dzięki dwóm zbiórkom, które odbyły się przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku, udało się zebrać 5000 butelek PET oraz 300 kg makulatury. Worki do segregacji odpadów zostały dostarczone przez fabrykę lodów firmy Unilever w Baninie.

W sumie dzięki wszystkim akcjom zebranych zostało 25000 butelek PET, z których wyprodukowano ponad 200 kołder, przekazanych następnie noclegowniom. Zgromadzona makulatura zostanie natomiast przetworzona na książki terapeutyczne, które trafią na oddziały dziecięce w szpitalach. To właśnie dzięki projektowi „Daj odpadom drugą szansę”, 3 czerwca 2013 r. organizatorzy, studenci Koła Naukowego Strateg, zdobyli pierwsze miejsce w krajowych finałach konkursu Enactus. Tym samym drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie Enactus World Cup 2013 w Meksyku.

(mat.pras)

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 czerwiec 2013 14:29

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.