greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Ericsson i Volvo zmienią system inteligentnego transportu

ericssonEricsson i Volvo Bus Latin America podpisały umowę partnerską na modyfikację istniejącego systemu inteligentnego transportu (ITS4Mobility) w celu lepszego dopasowania do potrzeb rynku w Ameryce Łacińskiej. Gotowe rozwiązanie zwiększy wydajność systemów komunikacji miejskiej.

Ericsson będzie odpowiedzialny za opracowanie, wdrożenie, wsparcie i utrzymanie systemu informacji pasażerskiej i zarządzania ruchem. Rozwiązania te będą oferowane komercyjnie przez obydwie firmy na terenie Ameryki Łacińskiej. Całość przedsięwzięcia zostanie opracowana przez specjalistów R&D z Centrum Innowacji Ericsson znajdującego się w mieście Indaiatuba w Brazylii.

Przewoźnicy autobusowi będą w stanie na bieżąco monitorować swoją flotę – uzyskując informacje o czasie przejazdu, punktualności, liczbie oraz autobusów na danej linii. Wszystko to pomoże przewoźnikom w odpowiednim rozdzieleniu pojazdów w najbardziej optymalny sposób, w celu rozładowania zmieniających się potoków pasażerskich.

Pasażerowie za pomocą SMS, aplikacji i infolinii będą mieli dostęp do informacji o realnym czasie przyjazdu autobusów. Pomoże to w lepszym planowaniu podróży, nautralizując ryzyko spóźnienia i długiego oczekiwania.

Współpraca Ericssona z Volvo Latin America łączy się bezpośrednio z ideą „Smart-Mieszkańców” – jednego z 10 trendów konsumenckich na rok 2015, uwzględnionych w raporcie ConsumerLab opracowanym przez Ericsson.

76% uczestników badania jest zdania, że chętnie korzystaliby z map dostępnych z poziomu aplikacji, pokazujących aktualny stan przejezdności dróg i zatłoczenia w miejscach publicznych.

„Rozwiązania tego typu pomagają mieszkańcom miast podejmować decyzje oparte na realnych danych, co przekłada się na maksymalne wykorzystanie czasu który spędzamy np. w podróży samochodem lub komunikacją miejską” – mówi Katarzyna Pąk - dyrektor d/s komunikacji i marketingu w Ericsson.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.