greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

CSR według Dachser

dachser Przedsiębiorstwa powinny uwzględniać wpływ, jaki firma wywiera na otoczenie oraz aktywnie reagować na pojawiające się wyzwania. Takie podejście do prowadzenia działalności biznesowej realizuje Dachser, działający globalnie operator logistyczny. Firma dba o swoich pracowników, klientów oraz przestrzeń, w której funkcjonuje.

Odpowiedzialne podejście do prowadzenia działalności gospodarczej to nie tylko zastosowanie innowacyjnych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie oraz rozwiązań optymalizujących koszty, ale także troska o pracowników, kontrahentów oraz otoczenie. CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, jest dla firm wyzwaniem XXI wieku.

Biznes zrównoważony
Dachser dba o zrównoważony łańcuch dostaw zarówno w aspekcie ekonomicznym, społecznym jak i środowiskowym. Dużą wagę przywiązujemy do uczciwych warunków kontraktów, zarówno z klientami, naszymi podwykonawcami, jak i wszelkimi partnerami. Jesteśmy wrażliwi na transparentność w kontaktach biznesowych oraz wszelkie zachowania korupcyjne. Nasza postawa i jasne zasady nie tylko porządkują organizację firmy, ale nierzadko ułatwiają naszym kontrahentom podjęcie decyzji biznesowych – podkreśla Grzegorz Lichocik. Przestrzegamy zasad równouprawnienia i staramy się wyrównywać szanse, wspierając w rozwoju wszystkich naszych pracowników. Dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa, oprócz zasad BHP stosując swoje własne, dodatkowe zasady i procedury postępowania – dodaje.

Dachser troszczy się także o środowisko – firma stosuje najnowsze, emitujące ograniczoną ilość CO2 ciężarówki, a także wykorzystuje systemy IT do zarządzania transportem drogowym w celu jego optymalizacji oraz maksymalnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej. Operator w sposób powszechny, w każdym kraju w którym działa, stosuje konsolidację transportu, kontenery wymienne oraz dwupoziomowy załadunek, który również pozwala na bardziej ekonomiczne i ekologiczne wykorzystanie floty. Wózki widłowe stosowane w magazynach Dachser mają silniki elektryczne, a same obiekty wyposażone są w nowoczesne energooszczędne i proekologiczne systemy.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.