greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Hugo Boss pozbywa się futer

hugo bossLuksusowa marka Hugo Boss podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu naturalnych futer z kolekcji, począwszy od sezonu jesień/zima 2016.

Postanowienie zostało ogłoszone w raporcie marki zatytułowanym: "HUGO BOSS –Zrównoważony Rozwój 2014" i jest wynikiem rozmów prowadzonych pomiędzy przedstawicielami marki Hugo Boss oraz koalicji Fur Free Alliance.

John Vinding, przewodniczący koalicji Fur Free Alliance komentuje: Hugo Boss stał się właśnie liderem w świecie nowoczesnej mody poprzez podjęcie decyzji o wycofaniu się ze sprzedaży naturalnych futer i tym samym- poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie hodowania zwierząt na futra. Koalicja Fur Free Alliance ma nadzieję, że inne luksusowe marki również pójdą w ślady Hugo Boss, szczególnie, że dziś jest tak wiele alternatywnych materiałów, które pozwalają pozostać modnym i jednocześnie wolnym od okrucieństwa wobec zwierząt.

Hugo Boss dołączył do takich firm nieużywających futer jak TommyHilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, Zara, H&M, ASOS czy też polski SOLAR, który w 2014 roku przystąpił do programu Sklepu Wolne od Futer.

Fur Free Alliance (FFA) jest międzynarodową koalicją organizacji ochrony zwierząt działającą na rzecz zakończenia wykorzystywania i zabijania zwierząt dla ich futer. W ramach Fur Free Alliance działa 40 organizacji w 28 krajach, a miliony ludzi na świecie wspiera ich działania. Polskim przedstawicielem koalicji jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, prowadzące kampanię Sklepy Wolne od Futer.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.