greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Mars otwiera drzwi do kariery

marsStudenci z całej Polski będą mieli szansę samodzielnie zrealizować projekty w ramach specjalnego programu stażowego Mars Business Experience. Podróż w świat wielkiego biznesu, praca w międzynarodowym środowisku i realizacja odpowiedzialnych działań wynikających z realnych potrzeb firmy – to wyzwania, które czekają na stażystów z Marsa. Najlepsi studenci otrzymają szansę uczestnictwa w 3-letnim prestiżowym Mars Leadership Program i dołączenia na stałe do firmy.

17 studentów z najlepszych polskich uczelni z Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Warszawy rozpoczyna 6-miesięczny program stażowy Mars Business Experience. W ramach stażu studenci będą realizowali projekty w fabryce i biurze Mars w Sochaczewie oraz w biurze organizacji rynkowej Mars w Warszawie, w takich obszarach, jak marketing, sprzedaż, e-biznes, badania rynku, badania i rozwój, inżyniera, finanse, produkcja czy logistyka.

Przed dołączeniem na staż, studenci musieli przejść kilkuetapowy proces rekrutacji, od złożenia aplikacji rozpoczynając a na Assessment Center kończąc. Przy wyborze przyszłych stażystów stosowano twarde i miękkie kryteria oceny. „Poza wymogami formalnymi, ukończonym 3. rokiem studiów i dyspozycyjnością podczas trwania stażu, studenci muszą poważnie myśleć o zatrudnieniu i mieć możliwość pracy w wymiarze minimum 4/5 etatu po zakończeniu stażu” - informuje Katarzyna Prządka, Employer Branding Specialist w Mars Polska, i dodaje: „Duże znaczenie przy wyborze kandydatów ma ich aktywność i przedsiębiorczość, czyli to czy udzielają się w organizacjach studenckich, kołach naukowych, wolontariatach. Szukamy osób, które są otwarte na nowe możliwości i szybko się uczą. Takie osoby powinny być nastawione na działanie i rezultat, powinny potrafić analizować dane i przygotowywać biznesowe rekomendacje. Przyszli Współpracownicy Mars muszą podejmować nowe wyzwania, świetnie znać język angielski, aby móc rozwijać się w międzynarodowym otoczeniu. U nas dajemy szansę na rozwój kariery zawodowej i zależy nam, aby talenty zostały z nami w organizacji.”

W tym roku prawie 3000 studentów i absolwentów złożyło aplikacje na program stażowy Mars Business Experience.

„Mars jest idealnym miejscem na rozwój młodych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w biznesie a chcą zdobyć doświadczenie w jednej z największych firm w sektorze FMCG. Samodzielny projekt, możliwość współpracy z profesjonalistami, szeroki pakiet benefitów i szkoleń to tylko kilka z największych zalet. Dosyć często staż jest zaledwie początkiem dalszej współpracy” – mówi Marta Orłowska, która odbyła staż w Dziale Logistyki Rynkowej Mars Polska, a aktualnie bierze udział w programie Mars Leadership Program.

Każdy ze studentów rozpoczynających współpracę w ramach programu podpisuje z Mars umowę o pracę, otrzymuje atrakcyjne wynagrodzenie i pełen pakiet benefitów. W trakcie stażu każda z osób otrzymuje samodzielne stanowisko i opiekę bezpośredniego przełożonego. „Skuteczne zarządzanie projektem w nowym środowisku było dla mnie jednym z największych wyzwań, jakie spotkały mnie w Marsie. Szybko musiałam nauczyć się odpowiednio wyznaczać priorytety i umiejętnie planować terminy realizacji działań. Dużą uwagę musiałam poświęcić sztuce prezentacji oraz wystąpień publicznych, które stanowią poważny element w międzynarodowym środowisku biznesowym. Praca w Marsie daje dużo samodzielności, dzięki czemu można poczuć się jak prawdziwy lider projektu!” – komentuje Sylwia Piss, która odbyła staż w Dziale Lean w segmencie Petcare Mars Polska.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.