greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Podróż z misją – rusza wystawa wyjątkowych fotografii

ikeaPrzez najbliższe dwa miesiące, wszyscy odwiedzający popularne klubokawiarnie, zlokalizowane w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu – będą mogli zobaczyć prawdziwe oblicze Kambodży. Wszystko za sprawą wystawy fotografii pod wspólnym tytułem „Podróż z misją”. Autorami pięknych, poruszających zdjęć są pracownicy IKEA, którzy w maju tego roku odwiedzili Kambodżę w ramach projektu IWitness.

Piękne krajobrazy, monumentalne, historyczne budowle, wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, soczysta zieleń i błękit wód Zatoki Tajlandzkiej. Tak w przewodnikach turystycznych przedstawiana jest Kambodża. Państwo leżące w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jak wygląda ono naprawdę, dowiedzieć mogą się tylko ci, którzy je odwiedzą. W maju przekonało się o tym pięciu polskich pracowników IKEA, którzy wyjechali do Kambodży w ramach projektu IWitness Global Citizen Programme. Celem ich podróży było zobaczenie, w jaki sposób wykorzystywane są środki zbierane w trakcie kampanii „Pluszaki dla Edukacji” i „Jaśniejsza Przyszłość dla Uchodźców”, w które angażują się pracownicy i klienci sklepów IKEA na całym świecie.

Przez ponad tydzień obserwowali efekty pracy organizacji Save the Children, od lat wspieranej przez IKEA Foundation, która dofinansowuje 147 szkół w 6 kambodżańskich prowincjach, zapewniając dzieciom w wieku 6-14 lat dostęp do edukacji. To, co widzieli polscy uczestnicy programu IWitness, niejednokrotnie ich zaskakiwało i skłaniało do refleksji. Teraz pragną podzielić się swoimi przeżyciami i chwilami uchwyconymi w fotograficznych kadrach.

„Wystawa jest próbą opowiedzenia pewnej historii. Historii o miejscu, które potrzebuje wsparcia, by móc normalnie funkcjonować, zwłaszcza w obszarze edukacji, gdyż to ona jest przepustką do lepszego życia. Kambodża jest jednym z 46 krajów objętych pomocą IKEA Foundation, która finansuje tam działania na rzecz edukacji i poprawy dostępu do niej. To kraj, w którym 96% dzieci zaczyna szkołę, jednak mniej niż 50% ją kończy. Wpływ na to mają różne czynniki, ale najważniejsze z nich to brak dostępu do edukacji, w tym niedostateczna liczba szkół i nauczycieli – szczególnie na terenach oddalonych od większych miast – a także marginalizacja dzieci niepełnosprawnych i pochodzących z najbiedniejszych rodzin oraz przyzwolenie na pracę dzieci w czasie, kiedy powinny się uczyć” – powiedziała Agata Czachórska, P.O. Kierownika ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Retail.

Kambodża w obiektywie w największych polskich miastach
W Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu, przez okres wakacji będzie można zapoznać się z wyjątkowymi kadrami uchwyconymi w Kambodży – na ulicach, w szkołach, podczas modlitwy i zabawy, czyli wszędzie tam, gdzie dotarli pracownicy IKEA, podróżując w ramach projektu IWitness wraz z przedstawicielami organizacji Save the Children.

Wystawę będzie można obejrzeć w poniższych miejscach i terminach:

  • W Warszawie i Krakowie: od 9 lipca do końca sierpnia w klubokawiarni „Czuły Barbarzyńca” (Warszawa – ul. Dobra 54, Kraków – ul. Brzozowa 15).
  • W Łodzi: od 1 sierpnia do 31 sierpnia w klubokawiarni Daleko Blisko (OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140).
  • We Wrocławiu: od 1 do 16 sierpnia w klubokawiarni Szklarnia (ul. Ofiar Oświęcimskich 19).
  • W Poznaniu: od 17 do 31 sierpnia w SPOT (ul. Dolna Wilda 87).

Podróż z misją
To nie tylko hasło przewodnie wystawy fotografii, ale również tytuł katalogu ze zdjęciami i dodatkowymi informacjami na temat różnych aspektów życia w Kambodży. Agata, Asia, Magda, Grzesiek i Tomek – pracownicy IKEA, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej wyprawie – podzielili się w nim swoimi refleksjami z pobytu i pięknymi zdjęciami. Katalog można otrzymać bezpłatnie, odwiedzając w wakacje jedno z wymienionych powyżej miejsc.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.