greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

GE przyznało stypendia

geFundacja GE po raz 12. przyznała stypendia polskim studentom w ramach sponsorowanego przez siebie Programu Stypendialnego dla Liderów.

Pięcioro studentów polskich uczelni technicznych podczas uroczystości 25 czerwca w Warszawie odebrało roczne stypendia w wysokości 4 000 USD z rąk Beaty Stelmach – Prezes GE na Polskę i Kraje Bałtyckie oraz Agnes Vajdy – dyrektor Instytutu Edukacji Międzynarodowej (Institute of International Education – IIE) w Budapeszcie.

W ramach programu, prowadzonego w czterech krajach w regionie, studenci drugiego roku Politechniki Warszawskiej, Łódzkiej, Wrocławskiej, oraz Gdańskiej mają zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności przywódcze.

Poza rocznym grantem w wysokości 4000 USD, studenci wezmą udział w wydarzeniach organizowanych przez IIE, który koordynuje program stypendialny- laureaci otrzymają możliwość spotkania liderów zarówno z GE, jak i spoza firmy i tym samym lepszego poznania najważniejszych metod zarządzania oraz sposobów budowania ścieżki kariery zawodowej. Wraz ze zwycięzcami z Węgier, Czech i Rumunii mogą stworzyć sieć liderów i ubiegać się o staż, który pozwoli im jeszcze podczas studiów zdobyć doświadczenie w międzynarodowym środowisku.

O stypendium mogą się ubiegać studenci drugiego roku ekonomii, zarządzania, inżynierii i studiów technicznych z wybranych uniwersytetów w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. Aby ubiegać się o stypendium, studenci muszą złożyć wypełniony formularz, esej (maksymalnie 1000 słów), dwa listy polecające (w tym, co najmniej jeden od profesora), życiorys, potwierdzenie wyników w nauce w pierwszym roku i tłumaczenie przedstawionych dokumentów na język angielski. O stypendium mogą się ubiegać studenci drugiego roku pierwszego kierunku studiów licencjackich.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.