greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

3M Science. Applied to Life.™ w Polsce

3mFirma 3M w Polsce wprowadza nową odsłonę marki – 3M Science. Applied to Life.™ – aby podkreślić wpływ, jaki nauka 3M wywiera na otaczający nas świat. W ramach nowej odsłony marki przez cały wrzesień w Polsce będzie realizowana kampania, promująca dwa rozwiązania: półmaskę filtrującą 3M™ Aura™ oraz tarcze do cięcia Cubitron™ II.

3M chce, aby ludzie na całym świecie wiedzieli, jak nauka 3M każdego dnia wpływa na jakość ich życia. Nowa odsłona marki wiąże się z dwoma produktami – półmaską filtrującą 3M™ Aura™ oraz ziarnem ściernym Cubitron™ II. Oba te produkty łączy zastosowanie technologii, które sprawiły, że produkt choć skomplikowany w wytwarzaniu, jest łatwy w użyciu. Produkty, dzięki rozwiązaniom naukowym zwiększają jakość życia i pracy tych, którzy ich używają – dzięki elektrostatyce półmaska filtrująca zapewnia jednoczesny komfort i bezpieczeństwo pracownika fabryki, zaś precyzyjnie formowane dzięki technologii mikroreplikacji ziarno ścierne - ma unikalny trójkątny kształt, który wpływa na zwiększenie wydajności i skrócenie czasu pracy szlifierza, czy spawalnika.

Do niedawna firma 3M mówiła głównie o innowacyjności. Teraz kładzie nacisk na naukę. Ale nauka... to tylko nauka, dopóki nie znajdzie jakiegoś zastosowania. A 3M stosuje ją do rozwiązywania problemów i polepszania codziennego życia. Już w 2014 roku firma uzyskała 100 000 innowacyjnych patentów i zatrudnia 90 000 pracowników w 70 krajach, obsługując klientów z ponad 200 państw, a teraz chce, aby świat dowiedział się, jak zmienia ludzkie życie. Rokrocznie firma przeznacza na badania i rozwój nad nowymi produktami około 6-7 % swojego budżetu i rejestruje ponad 500 patetów.Tylko w 2014 roku wydała na ten cel to ponad 1,7 mld dolarów.

„3M to firma bazująca na nauce. Chcemy pokazać naszym klientom, w jaki sposób zwiększa ona jakość ich życia oraz pracy. W kampanii skupiamy się na dwóch bohaterach marki 3M, wykorzystywanych w zakładach pracy – półmasce filtrującej Aura™ oraz ziarnie ściernym Cubitron™ II. Oprócz samych produktów chcemy również zaprezentować ich wynalazców, aby pokazać, że za naszymi rozwiązaniami stoją konkretne osoby, w tym także Polacy” – powiedział Sebastian Arana, Dyrektor Generalny 3M Poland.

Kampania 3M Science. Applied to Life.™ będzie oparta na nowej narracji 3M, która pokazuje nieoczekiwane i godne uwagi przykłady tego, jak nauka 3M polepsza życie, oraz na nowym systemie wizualnym, który ożywia markę poprzez odważne kolory, wzory i środki wyrazu.

Wprowadzając nową tożsamość marki, 3M chce, aby klienci poczuli jej obecność w swoim codziennym życiu. Przekaz ma być prosty, sugestywny i znajomy. Kampania będzie realizowana w mediach tradycyjnych oraz internetowych poprzez reklamę i intrygujące filmy video, poprzez działania PR, a także reklamę outdoorową w całej Polsce – billboardy i autobusy. Odświeżona została także strona internetowa www.3M.pl, na której będzie można znaleźć przykłady naukowych rozwiązań 3M.

Czy chodzi o szklane mikrosfery 3M™ Glass Bubbles w samochodach, stetoskop Litmann® z funkcją Bluetooth w gabinecie lekarskim, folię odblaskową Scotchlite™, która zapewnia bezpieczeństwo na drodze, czy technologie zwiększające poziom jasności ekranów w urządzeniach elektronicznych - nowa odsłona marki ma wywołać dyskusję, która zmieni tradycyjne postrzeganie firmy.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.