greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

„Kumulacji Aktywności na Służewcu”

totsportAż 50 wybitnych sportowców czekało z animacjami i konkursami na uczestników pikniku sportowego, który w niedzielę 31 sierpnia odbył się na Służewcu. Hokej na trawie, szermierka, golf, wioślarstwo, badminton, czy sporty walki – to tylko kilka z 12 dyscyplin sportowych, w których wszyscy przybyli, dzieci, młodzież i dorośli, mogli spróbować swoich sił pod okiem mistrza sportu. Impreza była inauguracją 3. edycji programu „Kumulacja Aktywności”, a towarzyszył jej „Dzień Ursynowski na Wyścigach” i bieg na 5 km „IV wielka Ursynowska”.

Na specjalnie przygotowanych stacjach, licznych uczestników imprezy do ruchu zachęcali m.in.: wioślarze Michał Jeliński i Kajetan Broniewski, piłkarze, siatkarze i koszykarze: Damian Łukasik, Małgorzata Niemczyk i Piotr Pawlak oraz szermierze Piotr Kiełpikowski i Adam Wiercioch. Oblegane było stanowisko strzeleckie dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Renaty Mauer-Różańskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również stacja snowboardowa, na której Paulina, Michał i Łukasz Ligoccy zapraszali do ćwiczeń na równowagę, czy skoków na trampolinie. Celem imprezy było przekonanie dzieci i młodzieży, że sport to zabawa i przyjemność. Mistrzowie Sportu poświęcali czas i uwagę każdej zainteresowanej osobie, cierpliwie ćwiczyli z najmłodszymi i zachęcali do sportu tych trochę starszych i zupełnie dorosłych. Uczestnicy, zaliczając aktywności sportowe na każdej ze stacji, zdobywali autografy Mistrzów, a na mecie odbierali nagrody – medale, dyplomy i gadżety.

– Nasz piknik to takie sportowe pożegnanie wakacji. Są dziś z nami Mistrzowie Sportu – olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Wierzymy, że właśnie oni potrafią przekonać młodzież do kontynuowania rozpoczętej dziś sportowej przygody i aktywności w roku szkolnym – mówił Bartosz Mielecki, Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń, która organizowała piknik na Służewcu.

Kilkoro mistrzów sportu wystartowało też w „IV wielkiej Ursynowskiej”. Nie lada gratką dla pasjonatów biegania był start w towarzystwie Grzegorza Sudoła, Michała i Łukasza Ligockich, Tomasza Szymkowiaka, czy Szymona Krawczyka. Zgodnie z przewidywaniami ci dwaj ostatni byli bezkonkurencyjni i zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

W „Kumulacji Aktywności na Służewcu” wziął również udział Adam Korol, minister sportu i turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest patronem honorowym programu Fundacji LOTTO Milion Marzeń „Kumulacja Aktywności”. Celem programu jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez możliwość treningu pod okiem utytułowanych sportowców. W tegorocznej edycji bezpłatne zajęcia sportowe dla gimnazjalistów prowadzić będzie 50 wybitnych sportowców - olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy, którzy uczestniczyli również w niedzielnej inauguracji programu na Służewcu.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.