greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Mondelēz International z raportem CSR

mondelezMondelēz International ogłosił roczny raport społecznej odpowiedzialności biznesu "Well-being 2014". Strategia producenta przekąsek skupia się na czterech obszarach: odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, promowania lepszych wyborów żywieniowych i sięgania po przekąski w racjonalny sposób, bezpieczeństwa pracowników i produktów oraz współpracy ze społecznościami lokalnymi.

Firma z rocznym wyprzedzeniem zrealizowała swoje zobowiązania dotyczące redukcji wpływu na środowisko naturalne – w tym zmniejszenia wagi opakowań, emisji gazów cieplarnianych i produkcji odpadów. Nacisk położono również na edukację konsumentów w zakresie lepszych wyborów żywieniowych i kontrolowanego spożycia przekąsek – m.in. poszerzono wybór w zakresie wielkości porcji, a udział zbóż pełnoziarnistych w produkcji wzrósł o 23%.

W fabrykach Mondelez Polska wdrażane są rozwiązania minimalizujące wpływ na środowisko naturalne – np. fabryki w Skarbimierzu nie przekazują odpadów na składowiska, ponieważ wszystkie odpady produkcyjne są poddawane recyklingowi. W fabryce w Bielanach Wrocławskich o 26 procent zredukowano zużycie energii.

Mondelez Polska angażuje się również w działalność na rzecz społeczności lokalnych – w ramach programu wolontariatu pracowniczego w 2014 r. w pomoc potrzebującym na terenie Polski zaangażowało się ponad 320 pracowników w 8 różnych lokalizacjach w kraju. Wolontariusze działali na rzecz środowiska, brali udział w biegach charytatywnych czy prowadzili zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach oraz organizowali zawody sportowe. Pracownicy Mondelez Polska w Brzegu zaangażowali się także w inicjatywę mającą na celu zmniejszenie populacji szrotówka kasztanowcowiaczka – szkodnika niszczącego polskie kasztanowce oraz pomagali podopiecznym schroniska dla psów, budując budy, szykując ciepłe posiłki, sprzątając teren wokół. Firma od 2004 jest również partnerem Banków Żywności. W latach 2006-2011 współpracowała przy corocznej akcji Świąteczna zbiórka żywności, w którą zaangażowało się ponad 2500 organizacji, a pomoc otrzymały prawie 2 miliony osób. Pracownicy firmy w 2014 roku pracowali nad przygotowaniem strategii współpracy Banku Żywności SOS w Warszawie z biznesem. W czerwcu br. podczas ostatniego Europejskiego Kongresu Banków Żywności Mondelez Polska zaprezentował raport społeczny. Osiągnięcia oraz przykłady wielu inicjatyw i projektów firmy spotkały się z żywym zainteresowaniem ponad 100 europejskich reprezentantów Banków Żywności.

W 2014 roku również Milka – marka z portfolio Mondelez, zaangażowała się w "Szlachetną Paczkę" –okołoświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Tegoroczna edycja połączyła ponad milion osób: darczyńców, wolontariuszy oraz członków rodzin w potrzebie, a pomoc otrzymało prawie 19,5 tysiąca osób.
(mat.pras)

Więcej w tej kategorii: « Raport RWE po raz trzeci

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.