greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Współpraca na rzecz podnoszenia wydajności energetycznej

Schneider ElectricSchneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, poinformował dziś o rozpoczęciu kolejnego etapu współpracy z Microsoft i nowych możliwościach tworzenia autorskiego oprogramowania dla chmury z zakresu zarządzania energią i zrównoważonego rozwoju, przeznaczonego dla klientów z wielu różnych branż. Dzięki połączeniu zalet technologii bazowych Schneider Electric StruxureWare™ Resource Advisor oraz platformy chmury Microsoft Windows Azure, obie firmy mogą tworzyć najlepsze narzędzia technologiczne, które podniosą efektywność procesów i operacji prowadzonych przez klientów. Sojusz z Microsoft pozwoli Schneider Electric szybko wdrażać rozwiązania w publicznych, prywatnych i hybrydowych środowiskach chmury, co oznacza szybsze wprowadzanie innowacji podnoszących poziom wydajności energetycznej, napędzających rozwój, obniżających koszty, zwiększając niezawodność i bezpieczeństwo produktów oferowanych globalnym klientom.

"Obserwujemy zmianę w branży polegającą na odejściu od modelu rozwiązań „takich samych dla wszystkich", a dzięki połączonym możliwościom technologii StruxureWare Resource Advisor i Windows Azure jesteśmy w stanie dostarczyć klientom narzędzia dostosowane do ich potrzeb w dziedzinie zarządzania energią" – mówi Pascal Brosset, Chief Technology Officer, Schneider Electric. "Wykorzystując kluczowe aspekty naszych technologii możemy tworzyć wysokowydajne rozwiązania oparte na chmurze, generujące realną wartość dodatkową i posiadające zalety dające naszym klientom z różnych branż przewagę nad konkurencją."

StruxureWare Resource Advisor to opracowane przez Schneider Electric oprogramowanie dla chmury przeznaczone dla przedsiębiorstw, które zapewnia bezpieczny dostęp do danych, raportów i zestawień, stanowiących podstawę programów z zakresu energetyki i zrównoważonego rozwoju. Oprogramowanie pozwala na dostosowanie konfiguracji do konkretnych potrzeb klienta, dzięki czemu zespół Schneider Electric mógł zmodyfikować rozwiązanie i zaimplementować je na platformie chmury Windows Azure. Po integracji z Windows Azure, StruxureWare Resource Advisor zapewnia:

Szybsze wdrażanie rozwiązań i natychmiastowy dostęp do oprogramowania z zakresu zarządzania energią i zrównoważonego rozwoju online,Globalny zasięg i niskie koszty, dzięki możliwości szybkiego skalowania, replikacji i wdrażania narzędzi na poziomie globalnym, z uwzględnieniem lokalnych wersji językowych,Obniżenie kosztów dzięki eliminacji wydatków związanych z instalacją i utrzymaniem dodatkowej lokalnej infrastruktury IT,Możliwość skomunikowania zainstalowanych rozwiązań z systemami pomiarowymi, administracyjnymi i monitoringiem w obiektach, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia w chmurze,Większa mobilność pracowników, którzy mają dostęp do informacji gdziekolwiek są i nie muszą być ciągle w biurze,Elastyczna architektura systemowa oparta na otwartych standardach i protokołach, ułatwiająca integrację systemów.

Pierwszym rozwiązaniem stworzonym przy pomocy StruxureWare Resource Advisor na platformie Windows Azure jest Sustainable Apparel Coalition (SAC) Higg Index 2.0 – narzędzie oparte na sieci web, które ułatwia przedsiębiorstwom handlowym standaryzację procesu ewaluacji wpływu na środowisko produktów odzieżowych na każdym etapie łańcucha dostaw.

Dzięki wykorzystaniu StruxureWare Resource Advisor jako fundamentu dla autorskiej aplikacji dla środowiska chmury Windows Azure, przełomowe narzędzie monitorujące jest już dostępne w sieci dla członków SAC na całym świecie. Ścisła współpraca między Schneider Electric i Microsoft pozwoliła obu firmom szybko i wydajnie dostarczyć klientowi efektywne rozwiązanie. Schneider Electric będzie kontynuować proces globalnego wdrażania platformy Windows Azure, stanowiącej podstawę oferty oprogramowania StruxureWare dla chmury.

„Jesteśmy zadowoleni z decyzji Schneider Electric o wyborze Windows Azure jako technologii chmury zastosowanej w rozwiązaniu Sustainable Apparel Coalition dla StruxureWare™ Resource Advisor" - mówi Tracy Issel, WW General Manager of Retail & Consumer Goods, Microsoft.  „Organizacja Sustainable Apparel Coalition otrzymuje do swojej dyspozycji doskonałą platformę zaprojektowaną tak, aby w pełni wykorzystać profity Windows Azure związane ze skalą, bezpieczeństwem i obniżonymi kosztami. Jesteśmy przekonani, że zespół programistów Schneider Electric będzie usatysfakcjonowany z efektywności, szybkości i stabilności pracy platformy."

Nowy projekt jest wynikiem Globalnego Sojuszu firm Schneider Electric i Microsoft, który pozwala obu partnerom korzystać ze swoich technologii, wsparcia technicznego oraz zasobów sprzedażowych i marketingowych. Pogłębione partnerstwo obejmuje także udział Schneider Electric w wielu programach Microsoft, m.in.: CityNext Initiative, Global Technology Partner for the Microsoft Technology Centers, Microsoft Systems Center Alliance oraz Microsoft Partner Solutions Center. Z kolei Microsoft jest członkiem zainicjowanego przez Schneider Electric programu Ecostruxure Technology Partner, którego celem jest wspomaganie integracji obu firm na polu technologii.

StruxureWare to platforma zintegrowanych aplikacji i pakietów narzędzi stworzona przez Schneider Electric, aby ułatwić firmom proces zarządzania i monitorowania inicjatyw w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, optymalizując bieżące operacje i usprawniając administrowanie obiektami i procesami. Więcej informacji o oprogramowaniu StruxureWare znajduje się na naszej stronie.

(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.