greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Ekoopakowania od Tetra Pack

tetrapakFirma Tetra Pak w roku 2014 działała na rzecz realizacji celów środowiskowych, które wyznaczyła sobie do 2020 roku. Były to przedsięwzięcia prowadzące do stworzenia opakowania w pełni odnawialnego, zmniejszenia wpływu na środowisko i zwiększenia ilości opakowań poddawanych recyklingowi.

W 2014 roku na rynku pojawiło się opakowanie kartonowe Tetra Rex, w wersji wyprodukowanej w 100% z surowców odnawialnych. Zostało ono wykonane z papieru oraz tworzywa pochodzenia roślinnego. Także jego zamknięcie, TwistCapTM OSO 34, zostało wyprodukowane z materiałów odnawialnych, pochodzących z trzciny cukrowej. Obecnie, za sprawą fińskiej mleczarni Valio, opakowanie wprowadzane jest na rynek fiński.

W ubiegłym roku Tetra Pak uzyskał certyfikat kontroli pochodzenia produktu wydany przez Forest Stewardship Council (FSC Chain of Custody) dla ostatnich 7 z 92 obiektów oraz spółek należących do firmy na całym świecie. Oznacza to, że Tetra Pak może dostarczać opakowania certyfikowane przez FSC z każdego miejsca. Firma zbliżyła się do osiągnięcia celu, jakim jest wykorzystywanie we wszystkich swoich opakowaniach wyłącznie papieru certyfikowanego przez FSC (kod licencji C014047).

W 2014 roku, spółka dostarczyła prawie 44 miliardy opakowań certyfikowanych przez FSC do klientów na całym świecie. W porównaniu z 2013 rokiem ich sprzedaż wzrosła o 38%. Od chwili wyprodukowania pierwszego kartonu certyfikowanego FSC w 2007 roku, Tetra Pak wyprodukował ponad 130 miliardów tego typu opakowań.

Tetra Pak dąży do ograniczenia wpływu swojej działalności na środowisko naturalne zgodnie z założeniem, że do 2020 roku emisja dwutlenku węgla na wszystkich etapach łańcucha wartości utrzymana zostanie na poziomie z 2010 roku, przy jednoczesnym rozwoju działalności. Dane zebrane do połowy 2014 roku pokazały, że emisja dwutlenku węgla na wszystkich etapach całego łańcucha wartości spadła o 8% w stosunku do wartości z 2010 roku, przy jednoczesnym wzroście produkcji o 7%. Jeżeli chodzi o własne operacje Tetra Pak, spółka utrzymuje emisję dwutlenku węgla poniżej poziomu z 2010 roku. W 2014 roku emisja CO2e spadła o 1,5% w stosunku do 2010 roku, podczas gdy produkcja wzrosła o 13%.

W minionym roku wzrosły notowania Tetra Pak w rankingu Carbon Disclosure Project (CDP), brytyjskiej organizacji publikującej dane dotyczące emisji gazów cieplarnianych największych firm. Tetra Pak otrzymał 97 punktów, o 6 więcej niż CDP przyznało firmie w 2013 roku. Średnia dla branży, w której działa Tetra Pak wynosi 53 punkty. Ślad węglowy spółki został oceniony na A-, w 2013 roku przyznano firmie ocenę B, a średnia w branży to C.

Tetra Pak wdrożył też różne rozwiązania w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, aby wspomóc klientów firmy w ograniczaniu ich wpływu na środowisko. Firma działa na rzecz zwiększenia recyklingu zużytych kartonowych opakowań do żywności.

Tetra Pak zajmuje się produkcją opakowań i przetwórstwem żywności.
(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.