greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Nowa strategia Orlen

orlenAktywność PKN ORLEN w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu została ujęta w ramy Strategii CSR na lata 2015 – 2017, która w długiej perspektywie umocni zrównoważony, innowacyjny rozwój Koncernu, odpowiadający wymogom współczesnego świata.

Strategia CSR PKN ORLEN ma swoje źródło w przyjętych w 2012 roku, „Wartościach i zasadach postępowania PKN ORLEN S.A.”, przekładając je na konkretne kierunki, cele i działania w ramach strategii biznesowej. Daje również możliwość weryfikacji sposobu i stopnia realizacji wyznaczonych celów strategicznych oraz mierzenia efektów społecznych i biznesowych działań z obszaru CSR. W ramach Strategii została sformułowana wewnętrzna definicja tego jak Koncern rozumie społeczną odpowiedzialność biznesu:

Realizując strategię biznesową, zawsze pamiętamy, że wzrost wartości przedsiębiorstwa powinien być zgodny z interesami otoczenia, w którym funkcjonujemy oraz opierać się o zrównoważone i odpowiedzialne korzystanie z zasobów

Strategia CSR w perspektywie 3-letniej określa priorytety oraz kluczowe obszary CSR Koncernu:

  1. ORGANIZACJA, gdzie fundamentem pozostaje budowanie relacji. Priorytety w tym obszarze to: bezpieczeństwo pracowników, zarządzanie rozwojem i różnorodnością oraz life balance i zaangażowanie społeczne pracowników.
  2. OTOCZENIE BLISKIE bazujące na kształtowaniu postaw, gdzie priorytetami są: budowanie wizerunku odpowiedzialnej spółki, angażowanie interesariuszy oraz zaangażowanie społeczne Koncernu.
  3. OTOCZENIE DALEKIE, w którym za cel stawiamy sobie przewodzenie zmianom z zachowaniem priorytetów takich jak odpowiedzialny rozwój, etyczne przywództwo, nowe obszary biznesowe i innowacyjność.

(mat.pras)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.