greenbiznes.pl, wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych, reklamowych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.By dowiedziec sie wiecej o naszej polityce, mozesz sprawdzic nasz regulamin.

Parlament Europejski wspiera zintegrowane raportowanie

b_200_0_16777215_00_images_stories_eurolisc.jpegSprawozdania Parlamentarnej Komisji Prawnej oraz Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych dotyczące obowiązkowego raportowania spółek kwestii związanych z ich wpływem na społeczeństwo i środowisko naturalne w sprawozdaniach finansowych zostały przyjęte na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Obie komisje nad sprawozdaniami pracowały niezależnie, ale w bardzo bliskiej współpracy i skupiały się na innych aspektach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Oba dokumenty przewidują wprowadzenie obowiązku raportowania niefinansowych kwestii CSR w ciągu dekady.

Sprawozdanie włoskiego parlamentarzysty Raffaele Baldassarre z Komisji Prawnej skupiał się na powiązaniach pomiędzy transparentnymi i odpowiedzialnymi zachowaniami przedsiębiorstw, a zrównoważonym wzrostem. Natomiast Richard Howitt, rzecznik Parlamentu Europejskiego ds. CSR, napisał prawie 10 tys. słów sprawozdania dla Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych. Dokument Howitta opisuje CSR jako narzędzie do promowania interesów społecznych w ramach zrównoważonej gospodarki.

Oba sprawozdania wyraźnie wspominają International Integrated Reporting Council (IIRC) I jej prace nad ramami globalnego standardu komunikowania kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (tzw. ESG) w rocznych sprawozdaniach finansowych. Raporty Parlamentu wzywają Komisję Europejską do wsparcia wysiłków IIRC.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

oprac. Marek Gnap

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 luty 2013 17:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.